Tydzień 32 – podbudowa pod taras i chodniki – Dom Śnieżnik

Prace wewnątrz budynku idą pełną parą. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wykonać też prace, które będą miały wpływ na wygląd i funkcjonalność otoczenia naszego domu. Chodzi o wykonanie podbudowy pod taras i chodniki.

[responsive]podbudowa pod taras domu energooszczednego Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Najpierw minikoparką ściągnęliśmy nadmiar humusu. Wspomagaliśmy się niwelatorem laserowym, aby w kolejnym etapie móc równo ułożyć warstwę kruszywa. Pomiar nie musi być dokładny co do milimetra (nie do osiągnięcia na ciężkim sprzęcie), ale daje pogląd na równość przygotowanego podłoża.

[responsive]wykonanie podbudowy tarasu - dom pasywny Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Następnie minikoparką rozgarnęliśmy kruszywo. Po równym ułożeniu tłucznia pozostaje tylko czekać na deszcz. Musi też upłynąć trochę czasu, aby podbudowa się ułożyła i lekko osiadła zanim będziemy ją zagęszczać.

[responsive]gotowa podbudowa z kruszywa przed domem niskoenergetycznym Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

[responsive]podbudowa pod chodniki - budownictwo energooszczędne - Finaldom[/responsive]

Dopiero po zagęszczeniu stopą wibracyjną będziemy wiedzieć, czy trzeba dołożyć kolejne porcje kruszywa i dalej je zagęszczać dla uzyskania założonego poziomu tej podbudowy.
W prowadzonej przez nas inwestycji nie skupiamy się tylko i wyłącznie na samym budynku. Ważne jest również to jak będzie wyglądał podjazd, chodniki, taras. Żeby te elementy mogły wyglądać wspaniale musimy dobrze przygotować ich podstawy czyli podbudowę.