Prace wewnątrz budynku idą pełną parą. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wykonać też prace, które będą miały wpływ na wygląd i funkcjonalność otoczenia naszego domu. Chodzi o wykonanie podbudowy pod taras i chodniki.
[responsive][/responsive]
Najpierw minikoparką ściągnęliśmy nadmiar humusu. Wspomagaliśmy się niwelatorem laserowym, aby w kolejnym etapie móc równo ułożyć warstwę kruszywa. Pomiar nie musi być dokładny co do milimetra (nie do osiągnięcia na ciężkim sprzęcie), ale daje pogląd na równość przygotowanego podłoża.
[responsive][/responsive]
Następnie minikoparką rozgarnęliśmy kruszywo. Po równym ułożeniu tłucznia pozostaje tylko czekać na deszcz. Musi też upłynąć trochę czasu, aby podbudowa się ułożyła i lekko osiadła zanim będziemy ją zagęszczać.
[responsive][/responsive]
[responsive][/responsive]
Dopiero po zagęszczeniu stopą wibracyjną będziemy wiedzieć, czy trzeba dołożyć kolejne porcje kruszywa i dalej je zagęszczać dla uzyskania założonego poziomu tej podbudowy.
W prowadzonej przez nas inwestycji nie skupiamy się tylko i wyłącznie na samym budynku. Ważne jest również to jak będzie wyglądał podjazd, chodniki, taras. Żeby te elementy mogły wyglądać wspaniale musimy dobrze przygotować ich podstawy czyli podbudowę.