Tydzień 30 – montaż stolarki okiennej – Dom Śnieżnik

Z końcem lipca przyszedł czas na „zamknięcie” budynku. Zamontowaliśmy stolarkę okienną. Wybraliśmy okna z pcv, 3-szybowe o niskim współczynniku przenikalności cieplnej. Okna są obustronnie oklejone piękną, jasnoszarą okleiną, która nadaje im ładnego wyrazu, jednak same okna nie dominują poszczególnych elewacji. Montaż wykonany został na kotwach i taśmach rozprężnych, a pod oknami znalazły się tzw. ciepłe parapety. Dzięki temu budynek będzie szczelny, a w obszarze montażu stolarki nie powstaną mostki termiczne.

[responsive]montaż stolarki okiennej energooszczędnej - dom Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Od strony tarasu nasz dom jest mocno przeszklony. Zależało nam, aby dobrze doświetlić pomieszczenia dzienne i móc pozyskiwać jak najwięcej ciepła z promieni słonecznych. Z salonu, jadalni i sypialni można bezpośrednio wyjść do ogrodu.

[responsive]wstawianie okien pvc do domu pasywnego -Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Pozostaje jedynie zamontować drzwi wejściowe do budynku. Celowo nie montowaliśmy ich w tej chwili, ze względu na to, że mamy jeszcze sporo prac do wykonania i sporo materiałów do wniesienia. Nie chcemy kusić losu i ryzykować uszkodzenia drzwi zewnętrznych.

[responsive]okna energooszczędne w domu niskoenergetycznym Śnieżnik - Finaldom[/responsive]