Tydzień 29 – wznoszenie ścian działowych – Dom Śnieżnik

Po wykonaniu pokrycia dachowego możemy przystąpić do prac wewnątrz budynku. Na pierwszy ogień idą ściany działowe. Teraz duża przestrzeń naszego domu nabierze ostatecznego podziału na wszystkie pomieszczenia. Wznoszenie ścian rozpoczynamy od ich dokładnego rozmieszczenia. Jak widać na zdjęciu kanalizacja została bardzo dobrze wczesnej rozmierzona – jest dokładnie tam, gdzie powinna być.

[responsive]rozmierzanie ścian działowych - dom energooszczęny Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Jako materiał na ściany działowe wybraliśmy beton komórkowy z kilku powodów. Jest wytrzymały, lekki i ma bardzo dobre parametry, zarówno termiczne, jak i akustyczne. Beton komórkowy nie nagrzewa się, czyli powstałe z niego ściany nie są ścianami akumulacyjnymi, a o to właśnie chodzi w budownictwie energooszczędnym – chcemy nagrzewać tylko i wyłącznie powietrze, aby mieszkać komfortowo i bez strat ciepła. Akustyka w domu jednorodzinnym jest również bardzo ważna – widzą o niej zwłaszcza Ci, którzy mieszkali kiedyś w blokach z wielkiej płyty, albo pracują w pomieszczeniach biurowych, gdzie ściany działowe wykonane są z płyt g-k –  w tych przypadkach wygłuszenie pomieszczeń i komfort mieszkania/pracy czasami pozostawia wiele do życzenia.

[responsive]wznoszenie ścian działowych domu pasywnego Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Każda warstwa jest dokładnie układana i sprawdzana. Im dokładniej wymurujemy ściany, tym mniej materiału i robocizny będziemy musieli przeznaczyć na tynkowanie. Tynk służy przecież do wykańczania ścian, a nie ich prostowania.

[responsive]ścianki działowe z ytonga - projekt gotowy domu Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Z każdą kolejną warstwą bloczków coraz lepiej widać jak będzie wyglądał podział pomieszczeń. Coraz wyraźniej rysuje się podział naszego domu na strefę dzienną i strefę prywatną.

[responsive]projekt typowy domu parterowego - Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

[responsive]murowanie ścianek działowych w domu nieskoenergetycznym Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

[responsive]projekty domów energooszczędnych - Finaldom[/responsive]

Kolejny etap prac już wkrótce!