Tydzień 28 – izolacja fundamentów i podłączenie mediów – Dom Śnieżnik

W kolejnym tygodniu przeszedł czas na izolację fundamentów i podłączenie mediów do budynku. To prawda, że materiał, że w którym wykonana jest betonowa płyta fundamentowa ma bardzo niską nasiąkliwość. Jednak chcemy mieć 100% pewność, że fundament, a tym samym cały budynek jest w 100% odizolowany od wody.

[responsive]wykonanie izolacji fundamentów - dom niskoenergetyczny Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Niewiele osób wie, że to właśnie woda i sole mineralne mają najbardziej destruktywny wpływ na większość materiałów budowlanych. Zawilgocone przegrody są łatwym „celem” niskich temperatur i właśnie tam występuje przemarzanie. Taki zawilgocony budynek nie jest ani dobry do zamieszkiwania, ani nie jest go łatwo ogrzać – nie ma więc mowy o tym, aby był energooszczędny. Izolację fundamentów wykonujemy specjalna masą mineralną.

[responsive]izolowanie płyty fundamentowej w domu jednorodzinnym Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Po „zamknięciu” budynku pokryciem dachowym przyszedł czas na podłączenie mediów do budynku: wody, przyłącza kanalizacyjnego i przyłącza prądu.

[responsive]przyłącze prądu w domu jednorodzinnym Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Wielkim atutem lokalizacji gdzie powstaje Śnieżnik jest to, że mamy kanalizację. Nie ma potrzeby budowania przydomowej oczyszczalni ścieków, która potrafi być dość kosztowna, ani szamba. Odprowadzenie ścieków będzie całkowicie bezobsługowe co jest dodatkowym atutem naszej inwestycji.

[responsive]wykonanie przyłącza kanalizacji domu energooszczędnego Śnieżnik - Finaldom[/responsive]

Już wkrótce to, co dopełnia budynek – okna!