Tydzień 24 – montujemy konstrukcję dachu – Dom Śnieżnik

Po wykonaniu ścian parteru przyszedł czas na montaż konstrukcji dachowej. Zdecydowaliśmy się na wiązary dachowe w systemie Mitek. Konstrukcja wykonana jest ze specjalnie przygotowanego i impregnowanego drewna, połączona płytkami kolczastymi, które stanowią trwałe połączenie. Cała konstrukcja została przeliczona przez konstruktora, ponieważ musi wytrzymać działające na nią siły (siłę wiatru) oraz ciężar pokrycia dachowego
[responsive]montaż konstrukcji dachowej - dom energooszczędny Śnieżnik - Finaldom[/responsive]
Konstrukcja dachowa jest prefabrykowana – to daje ścisłą kontrolę nad jakością wykonania, następnie  dostarczana jest na plac budowy i montowana według projektu. W przypadku Śnieżnik poddasze jest nieużytkowe, co oznacza, że nie będzie można przeznaczyć go na funkcję mieszkalną. Co za tym idzie nie będziemy go również ocieplać na połaciach dachowych a jedyni w pasie dolnym, tak aby odizolować wnętrze mieszkalne od temperatur zewnętrznych. Przeznaczenie poddasza dało nam dość lekką konstrukcję, którą można było zamontować w ciągu zaledwie jednego dnia, a to przekłada się zarówno na tempo budowy, jak i redukcję kosztów robocizny.
[responsive]konstrukcja dachowa domu jednorodzinnego Śnieżnik - Finaldom[/responsive]
Wygospodarowana na poddaszu przestrzeń idealnie nada się jako magazyn na choinkę i dekoracje choinkowe, nieużywane w zimie meble ogrodowe i inne „szpargały”, których używamy w domu tylko okazyjnie. A jest to przestrzeń pokaźnych rozmiarów.
[responsive]wiązary dachowe w domu jednorodzinnym psaywnym - Finaldom[/responsive]
Trzeba przyznać, że dopiero po zamontowaniu wiązarów budynek zaczął nabierać kształtów. I chociaż ściany szczytowe są jeszcze nie gotowe i nie ma pokrycia dachowego, to już oczami wyobraźni możemy dostrzec zarysowaną bryłę budynku.
[responsive]montowanie wiązarów w systemie mitek - dom niskoenergetyczny Śnieżnik - Finaldom[/responsive]